Bir iş lideri olarak satışların bir şirketi büyütebileceği ve kapatabileceği gerçeğinin çok iyi farkındasınız. Ne yazık ki sadece harika bir ürün veya hizmet tasarlamak olağanüstü satışlara yol açmayacaktır ve 

araştırmalar gösteriyor ki kurumlar satış ekiplerinin gücü kadar güçlüler. 

Peki satış ekiplerimizi nasıl daha güçlü hale getirebiliriz? 

Satış DNA’mızı dönüştürerek…  

DNA dönüşümü evet, çünkü satış tek parça değildir, çok parçalı bir faaliyettir. 

Satışı meydana getiren 5 ana aşamada beklenen yetkinlikler ve bu yetkinliklerin altındaki kişilik özellikleri ve hatta bu kişilik özelliklerinin yarattığı paradoksal durumlar sizin mevcut DNA yapınızı ifade eder. O nedenle mevcut “Satış” DNA’nızı analiz etmek ve bu farkındalıkla daha nokta atışı çalışmalar ile ekiplerinizi geliştirmek sizi daha güçlü kılacaktır.

Gerek birey gerekse grup satış koçluğu çalışmalarında kullandığımız Harrison Assessments Yetenek Yönetim Sistemi Uygulamaları ile satış verimliliği ve satış ekipleri yetenek gelişim analizlerini gerçekleştiriyor ve ekiplerin daha güçlü ve hatta daha kalıcı olmaları yönünde çalışmalar yapıyoruz.

Daha güçlü ve kalıcı satış ekipleri oluşturmak amacıyla tasarlanan bu programda

  • Organizasyonel ihtiyaçların ve,
  • Bireysel ve takım bazında gelişim alanlarının tespiti,
  • İhtiyaca uygun yeni ekip üyelerinin seçimi
  • İyi satıcıların kalıcılığı

amaçlanmaktadır. Sonuçta satış ekiplerinizin hem satış yetkinlikleri analizi hem de iş beklenti analizi değerlendirmeleri yapılarak hem daha güçlü hem de daha kalıcı bir satış ekibi oluşturulması sağlanmaktadır.