Gelişim İhtiyaçlarını Belirlemek

Günümüz işverenleri, yönettikleri yeteneklerin beklentilerini karşılamak ve performansı artırmak gibi iki yükümlülükle karşı karşıyadır. Çalışanların gelişimi yönündeki yatırımların geri dönüşünü maksimize etmek ve en yüksek verimi almaları gerekmektedir.

Harrison Yetenek Gelişim Çözümleri belirli işlere göre insanları doğru pozisyonlara yönlendirirken, çalışan bağlılığını, işe yönelik yetkinlikleri geliştirmek, temel değerleri teşvik etmek, liderlik gelişimini hızlandırmak ve yöneticilerin çalışanlarına koçluk yaparak bağlılıklarını artırmak gibi çok geniş yelpazede uygulamalar sunmaktadır.

İşveren ve Çalışan İhtiyaçlarının Uyumlanması

Harrison Assessment Yetenek Sistemi, çalışanların yeteneklerini geliştirebilecekleri doğru pozisyonlarda konumlandırıldığından emin olmanızı sağlar. Şirketin hedeflerini, bireysel hedefler, tutkular ve beklentilerle uyumlar. Şirketler, çalışanların ihtiyaçlarını görerek, performans artışının yanı sıra yetenekli insanların bağlılığı ve kalıcılığı da temin etmiş olur.

Yöneticiler, her bir çalışanın bağlılığını ve yetenek gelişimini izleyebilecekleri araçlarla donatılır, çalışanların bireysel ihtiyaç ve amaçlarına dayanarak koçluk yapabilirler. Yöneticiler, çalışanların ihtiyaçları, istekleri, motive edici etkenler ve tavırlarını anlayarak, davranışsal mesafeleri diyalog yönüyle çözerek ortak ihtiyaçları ortaya çıkarabilir ve tanımlayabilirler. Yöneticiler, çalışanların potansiyellerini ve gelişme potansiyellerini hedefleyen etkili çalışan gelişim planları geliştirebilirler.

Temel raporlardan bazıları:

  • İşte Başarı Analizi
  • Pozisyon için Gelişim Alanları
  • Nasıl Yönetilir, Geliştirilir ve Cezbedilir
  • Paradoks Analizi
  • Özellikler, İlgi alanları ve iş ortamı tercihleri
  • Davranış Biçimi Analizi
  • Şirket Kültürü ve Çalışan Bağlılığı Analizi