0FİGEN KÜÇÜKKONER KIRCA – Coaching Director

Figen Küçükkoner Kırca; E&E Group Koçluk Bölüm Direktörü olarak görev yapmaktadır.

2005 yılında kişisel gelişimine verdiği önem ve bu alandaki merakı sayesinde ‘koçluk’ ile tanıştı ve 2007 yılından itibaren koçluk yapmaya başladı. İngiltere’de Coaching & Mentoring International ve The Coaching Academy’den profesyonel koçluk eğitimi aldı. Diploma in Coaching Practice programını bitirerek; İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumlarından National Open College Network’ün Level 3 Advanced Level derecelendirmesine sahip oldu. Ayrıca Gestalt Center for Organization and Systems Development’dan grup koçluğu eğitimi aldı. İngiltere’de kurumsal ve bireysel olarak ebeveynlerle çalışan The Parent Coaching Academy‘nin ebeveyn koçluğu programına katıldı. Türkiye’de bu yaklaşımın öncülerinden oldu.

Bugüne kadar birçok sektörde her seviyeden yöneticiler, yönetim ekipleri ve anne babalar ile yaptığı çalışmalarla 2000 saatin üzerinde koçluk hizmeti verdi. Ayrıca, liderlik gelişim programları hazırlamakta ve yönetmektedir. “Outplacement programları”nda danışman olarak yer almaktadır.

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Figen; öğrenimine Japonya’da International University of Japan ve A.B.D’de University of Southern California’da devam etti. Uluslararası pazarlama alanındaki bu MBA programı ile hem teorik hem de pratik deneyimlerle Türkiye’ye döndükten sonra L’oréal Türkiye ve Coty Kozmetik’te marka yöneticiliği yaptı. 1999’da katıldığı Eczacıbaşı Topluluğu’nda NIVEA markasının yönetiminde farklı görevler aldı. Son olarak, Girişim Pazarlama’da pazarlama direktörlüğü görevini yürüttü.

Figen, İngilizce ve Japonca konuşmaktadır. Evli ve 18 yaşında bir erkek çocuk annesidir.

Felsefesi; hızla değişen dünyada; insanları kariyer yolculuklarında, liderlik gelişimlerinde ve ebeveynlik maceralarındaki geçiş dönemlerinde destekleyebilmektir.

Linked