candanCandan Akkan – Ölçme ve Değerlendirme Direktörü

Candan Akkan E&E Grup Bünyesinde Ölçme ve Değerlendirme Direktörü olarak çalışmaktadır. Ölçme ve Değerlendirme Koçluğunun yanısıra Yönetim Koçu ve Outplacement Danışmanı olarak birçok sektöre yönelik çalışmaktadır. Harrison Assessments Uluslararası Koçu ve Değerlendiricisidir.

Kariyerine Eğitim Uzmanı olarak 1995 yılında Koç Grubu şirketlerinden Migros’ta başlamıştır. Eğitimler tasarlamış ve sunmuştur. “Sadece Bedenle Değil Beyinle Çalış” vizyonu çerçevesinde , kurum ve çalışanlar arasındaki kaliteye yönelik projeler yürütmüştür. Kısa bir dönem Koç Grubu Eğitim Merkezi bünyesinde çalıştıktan sonra, Tofaş Grubu’nda İnsan Kaynakları ve Eğitim Yöneticisi olarak görev almıştır. Koç Drubu stratejileri doğrultusunda projeler geliştirmiştir. Mesleki odak alanı, insan kaynakları ve organizasyonel gelişim olmuştur.

2005 yılı başında Adecco/Lee Hecht Harrison bünyesine Sertifikalı ve Kıdemli Kariyer Danışmanı olarak katılmıştır. Bu dönemde Ölçme ve Değerleme konusunda odaklanmıştır. 2007 başlarında, Penna UK şirketinden Değerlendirici Sertifikasını almıştır.

Hecht Harrison Avrupa’da yaşanan organizasyonel değişiklik sonrasında Candan, Vaillant Group – Demirdöküm şirketinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır. Odak alanı, yetenek yönetimi ve organizasyonel gelişim olmuş, birleşme döneminde yönetsel seviyelerin belirlenmesi, yetenek havuzunun oluşturulması, ölçme değerleme ve eğitimlerin gerçekleştirilmesi konularında çalışmıştır. Ayrıca, kültürlerarası farkındalık, iletişim ve çalışan bağlılığı konularına eğilmiştir.

2010-2012 yılları arasında Değerlendirici, Kariyer Danışmanı ve İnsan Kaynakları Proje Danışmanı olarak görev yapmıştır.

Lee Hecht Harrison ve DBM birleşmesinden sonra, 2012 yıında E&E Group’a katılmış ve Ölçme ve Değerlendirme Bölümünü kurmuştur.

Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunudur. İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi, Koç Holding Eğitim Merkezi’nde “Yetkinlik Bazlı İnsan Kaynakları “, “Yetenek Yönetimi”,”Çalışan Bağlılığı” konularında eğitim almıştır.

İngilizce bilmektedir. Felsefesi “Her Uzman bir Zamanlar Acemi İdi. Hemen Başla ve Yılmadan Devam Et”.

 

Linked