birnurBirnur Ahunbay –Outplacement Direktörü

Birnur Ahunbay E&E Group’ta Outplacement Direktörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda sertifikalı Harrison Assessment ve Outplacement danışmanıdır. E&E Group’a 2010 yılında katılmış, 300’ün üzerinde kişiye Outplacement danışmanlığı vermiş ve kariyer geçiş dönemlerinde koçluk yapmıştır.

Start-up, yeniden yapılandırma, değişim yönetimi ve şirket birleşmeleri konusunda deneyim sahibi, insanların yaşamlarında, kariyerlerinde ve kuruluşlarında olumlu bir etki yapma konusunda tutkuludur.

Satış, pazarlama, üretim ve iş yönetimi alanlarında, tanınmış ve saygın çok uluslu ve yerel şirketlerde edinilmiş, 25 yılı aşkın iş tecrübesine sahiptir. Zorlu piyasa koşullarında, istikrarlı ve kârlı iş büyümesi ortaya koymuştur.

Birnur profesyonel kariyerine 1987’de Mars Inc.’de, firma Türkiye pazarına giriş kararı aldığında başladı, şirket bünyesinde 11 yıl çalıştı ve burada Satış ve Pazarlama Müdürü olarak kapsamlı, çok fonksiyonlu ve uluslararası deneyim kazandı.

Türkiye’de Satış ve Pazarlama Bölümlerini kurma ve yönetmeden, ayrıca Malta, Kıbrıs ve İsrail’deki pazarlama aktivite ve etkinliklerini planlama ve uygulamadan sorumluydu. Global markalar için tüm satış ve pazarlama faaliyetlerini yönetti ve koordine etti; Mars, Snickers, Twix, M&M’s, Bounty çikolata ve dondurmaları, Whiskas ve Pedigree evcil hayvan gıda ürünleri ve Uncle Ben’s ve Dolmio gibi ana yemek ürünleri sorumlu olduğu başlıca markalardı.

1998 yılında, Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden biri olan, süt ürünleri ve ağırlıklı olarak peynir ve benzeri ürünler üreten Bahçıvan Gıda’ya katıldı. Satış ve Pazarlama Direktörü olarak bu departmanları şirket bünyesinde kurdu ve 2 yıl süreyle yönetti.

2000 yılında, Genel Müdür olarak aile şirketi olan matbaa firmasına katıldı. Bu yeni girişim ve çabayla, genel operasyonlarda, genel yönetim ve verimlilik geliştirme alanlarındaki yeteneklerini genişletti. Firma hızlı tüketim ürünleri (FMCG), ilaç ve çeşitli sektörlerde 100’den fazla uluslararası ve yerli şirketlere hizmet vermektedir.

Birnur İstanbul’da doğup büyüdü, 1982 yılında Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden ve 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

İngilizce ve Almanca bilmektedir, anadili Türkçe’dir.

Kitap okumak ve yemek pişirmekten zevk alır, sosyal sorumluluk programlarına vakit ayırır. Felsefesi “İstediğiniz kişi olun, kendinizi geliştirin ve insanların hayatlarında olumlu bir etki yapın.”dır.

 

Linked