linkedingroup1

LINKEDIN GRUPLARINA NEDEN KATILMALI?

linkedin-groupsLinkedin belki hakkında çok konuşulan bir sosyal ağ değil ama iş dünyasından insanları birbiriyle iletişime geçirme konusundaki gücü tartışılmaz.

 

Linkedin Grupları ise etkili bir araç. Gruplar sayesinde insanlara erişebilir, sektörünüze ilişkin tartışmalara katılabilirsiniz. Linkedin Gruplarına katılarak ağınızı etkili bir şekilde genişletebilirsiniz. Linkedin grupları üzerinden değer katabileceğiniz, paylaşımlar yapabileceğiniz, karşılıklı yardımlaşabileceğiniz ve bilgi alıp-verebileceğiniz verimli ilişkiler kurabilirsiniz. Bu, elbette spam, promosyon ve satış anlamına gelmiyor.

 

Gruplara katılın

Sektörünüze, bulunduğunuz bölgeye ve ilgilendiğiniz konulara bağlı olarak belirli gruplara katılın.  Tanışmak istediğiniz insanlara böylece ulaşabilir, ortak ilgi alanları paylaştığınız kişilerle temasa geçebilirsiniz. Gruba katılmadan önce katılım seviyesini ve tartışmaları değerlendirin. Eğer yalnızca üyelerin kendi işlerinin tanıtımına yönelik güncellemelerden ibaretse, grubun size faydalı olmayacağı aşikâr demektir.

 

Üyelerle iletişime geçin

Gruba katıldıktan sonra diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz. Gruba neden katıldığınızı anlatıp, meslektaşlarınız ve ortak ilgileri paylaştığınız insanlarla bağlantıya geçin. Aktif üyeleri fark edin ve postlara yanıt yazın. Gruba katkıda bulunun.

E&E Group Leadership & Coaching Club’ a katılın

Yöneticiler, koçlar ve danışmanların kariyer gelişimi, liderlik, yönetim konuları ve trendleri hakkında görüşlerini ve tecrübelerini paylaşabileceği bir platform oluşturduk! Yönetici koçluğu, Ölçme&Değerlendirme, kariyer dönüşümü, outplacement, çalışan bağlılığı, değişim yönetimi ve diğer kariyer ve liderlik konularıyla ilgiliyseniz https://www.linkedin.com/groups/8343129 aramıza katılın.

Linkedin iş amaçlarınıza erişmenize yardımcı olan güçlü bir platformdur. Linkedin grupları ise hedeflerinize daha hızlı ve anlamlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Grup katılımını, günlük sosyal medya paylaşımlarınızın bir parçasını haline getirirseniz hem kendinize hem de diğerlerine yardımcı olursunuz.

 

Defne Akman